Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


AUD/NZD

Na wykresie tygodniowym pary AUD/NZD widzimy wzrostową trójkę, w której fala C również jest trójką. Para zrealizowała idealnie zasięgi dla fali N wynikające z fali A i podfali a fali C. Para odrzuciła ważną strefę oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1170 i od tego momentu oglądamy spadki.  Ruch na południe dotarł do linii SSA W1 i od wczoraj oglądamy próbę odbicia.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że powstały spadek jest piątką. Impuls zatrzymał się na linii SSA D1, a oglądane odbicie powinno być falą 2B, która może być prawym ramieniem formacji głowy z ramionami. Maksymalnym zasięgiem dla korekty powinna być linia Kijun D1. Tam będę szukał na wykresie H4 okazji do zagrania pod falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here