Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/CAD

eurcad290819

Wracamy do pary EUR/CAD. Para od kilku tygodni pozostaje zamknięta w Inside Barze tuż pod linią poprowadzoną po ostatnich dołkach. Próba ataku na linię Tenkan i Kijun nie powiodła się i od tego momentu oglądamy ruch boczny. W dalszym ciągu w grze pozostają dwa scenariusze. W pierwszym, spadkowym, para buduje falę czwartą fali C. Oznacza to, że para nie pokona wspomnianych linii o wybije z IB dołem, tworząc falę piątą. W drugim, wzrostowym scenariuszu, para jest w fali 2b impulsu jaki wyrysował się od ostatniego dołka. W tym przypadku, para pokona Kijun i Tenkan i w zależności z jaką falę będziemy mieli do czynienia, to albo dobuduje falę c w fali B korekty trójki spadkowej, albo zacznie nowy impuls na bazie fali trzeciej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurcad290819b

Na wykresie dziennym pary widzimy, że para znalazła się pod liniami Tenkan W1 i KIjun D1. Ruch jak obserwujemy po odrzuceniu KIjun W1 cały czas wygląda na korektę powstałego impulsu wzrostowego. Do momentu pokonania testowanego obecnie wsparcia, scenariusz wzrostowy jest moim podstawowym. Liczę, że para wejdzie w chmurę, pokona Kijun D1. Jeżeli tak się stanie to będzie można szukać pozycji pod wzrosty i falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here