Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.AUD/NZD

audnzd281019a

Na tygodniowym wykresie pary AUD/NZD widzimy budującą się trójkę wzrostową. Powstaje ona po zakończeniu tym razem trójki spadkowej, która może być zakończeniem fali A w dużej strukturze korekcyjnej. Jeżeli tak, to oglądane wzrosty są falą B. Fala c w trójce dotarła do strefy oporu, którą odrzuciła i od tego momentu oglądaliśmy spadki. Dotarły one do mocnego wsparcia jakim jest długa i płaska linia SSB chmury spadkowej. Kilka razy para odrzuciła linie, ale ruch był od razu gaszony przez co od kilku tygodni para pozostaje zamknięta w Inside Barze.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

audnzd281019b

Na wykresie dziennym pary widzimy, że para odbiła od chmury wzrostowej i ruszyła w kierunku linii Kijun D1. Linia została pokonana i powstaje impuls, który będzie można wykorzystać do podłączenia się pod wzrosty. Obecnie para testuje strefę oporu opartą o wewnętrzną linię poprowadzoną po ostatnich górkach. Jeżeli powstanie korekta w kierunku pokonanej dzisiaj linii Kijun D1, to jej odrzucenie pozwoli na szukanie pozycji pod kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here