Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


GBP/CHF

Para GBP/CHF od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym. Para po opuszczeniu kanału wzrostowego, którego na obecnym etapie należy interpretować jako korektę spadków jakie oglądaliśmy w 2016 roku, wyrysowała trójkę spadkową. Można ją uznać za zakończoną korektę prostą w ramach fali B, lub jako początek impulsu spadkowego. W tym drugim przypadku ewentualna fali piąta powinna być wydłużona (fale 1 i 3 są równe). Patrząc już na wykres Ichimoku widzimy, że para po wybiciu z chmury wzrostowej, pokonała linię KIjun Mn. Obecnie oglądamy jej re-test od dołu (zielona przerywana linia).

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym pary widzimy, że tworzy się coś co można wpisać w korektę prostą. Powstała fala A, następnie korekta nieregularna w ramach fali B, i obecnie tworzy się fala C. Para dotarła do chmury spadkowej i jeżeli korekta została zakończona, para powinna od niej odbić i ruszyć w kierunku linii Kijun D1. Jej pokonanie powinno potwierdzić zakładany scenariusz. Jeżeli powstanie impuls spadkowy, to jego korektę będzie można wykorzystać do zagrania pod dużą, spadkową falę piątą. Wybicie ponad chmurę neguje scenariusz spadkowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here