Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


NZD/CAD

Na wykresie miesięcznym pary NZD/CAD możemy dostrzec tworzącą się formację głowy z ramionami. Ostatnia spadkowa fala tworząca prawe jej ramię, dotarła do ważnej strefy oporu, która wyznaczona jest na podstawie płaskiej linii SSB. Linia ta stanowi linię szyi wspomnianej formacji. Jeżeli para pokona SSA, droga do wypełnienia minimalnego zasięgu dla pierwszej fali spadkowej zostanie otwarta.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie tygodniowym widzimy, że ostatnia fala spadkowa jest trójką, w której fala 3C nie została skończona. Liczę na dokończenie fali, czyli na falę 53C i realizację przynajmniej minimalnego zasięgu fali pierwszej (fala N).

Na wykresie dziennym para po zbudowaniu trójki wzrostowej, dotarła do linii Kijun i od niej odbiła, tworząc jak na ten moment korektę abc fali A. Zakładam kontynuację odbicia i ponowny re-test linii Kijun. Fala druga była trójkątem, dlatego teraz liczę na korektę prostą. Ponowne odrzucenie Kijun przez falę C pozwoli na szukanie pozycji pod formację RGR.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here