Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/AUD

euraud271119

Wracamy do pary EUR/AUD. Para po dotarciu do istotnej strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,6200, odrzuciła strefę i ruszyła w górę. Powstał impuls wzrostowy, który jest piątką. Impuls zakończył się na płaskiej, tygodniowej linii Kijun i bardzo ładnie wpisał się w cykle. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy korektę. Dotarła ona do linii Tenkan W1. Spodziewam się kontynuacji impulsu, czyli fali 1A, dlatego już na obecnych poziomach poszukam pozycji pod zagranie na falę 3C. Jeżeli korekta pogłębi się, to kolejnym miejscem wartym uwagi będzie dzienna linia Kijun.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

euraud271119a

Na wykresie H4 pary, widzimy, że również korekta wpisuje się ładnie w cykle. Każda podfala trwa 9 świec. Obecnie para znajduje się w chmurze wzrostowej i jeżeli reakcja na linię Tenkan W1 będzie wyraźna, to powinien pojawić się sygnał do zagrania. Sygnałem będzie wyjście górą z chmury i pokonanie linii Kijun H4. Ponieważ fala a w korekcie jest piątką, a fala c na razie trójką, to spodziewam się, że korekta zostanie jeszcze pogłębiona i para może przetestować dzienną linię Kijun. Wtedy już na wykresie H1 poszukam wejścia pod zagranie na falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here