Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.AUD/JPY

audjpy270919

Na tygodniowym wykresie pary AUD/JPY widzimy, że od szczytu rysuje nam się coś w rodzaju korekty prostej. Mamy pierwszą piątkę czyli falą A, potem falę B jako abc, która dotarła do chmury spadkowej i tam się zakończyła. Od tego momentu oglądamy budowę fali C. Fala ta dotarła do kluczowej strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 72,000. Od tego momentu oglądamy próbę odbicia, która zakończyła się budową fali impulsu. Parze udało się pokonać tygodniową linię Tenkan co może sugerować chęć ruchu w kierunku linii Kijun W1 i na to własnie liczę.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

audjpy270919b

Na wykresie dziennym pary, wyraźnie widzimy powstały impuls. Obecnie para opiera się na linii Tenkan W1 i jeżeli linia zostanie wybroniona, będzie można myśleć o kontynuacji wzrostów. Możliwe są tu dwa scenariusze. W pierwszym, korekta impulsu została zakończona i para z obecnych poziomów ruszy w kierunku Kijun W1. W drugim, powstała fala spadkowa jest dopiero falą a korekty prostej. W tym przypadku para zbuduje falę b i jeszcze raz przetestuje Tenkan W1 w ramach fali c.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here