Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


GBP/JPY

Nie dzieje się zbyt wiele jeżeli chodzi o przyszłe setupy z Ichimoku w tle. Jedyne na co obecnie zwróciłem uwagę to para GBP/JPY. Jeżeli spojrzymy na tygodniowy wykres pary zobaczymy, że od szczytu powstała trójka spadkowa. Można uznać ją za zakończoną, łączoną korektę prostą lub zakończoną falę A większej struktury korekcyjnej. Spadek zakończył się na linii Kijun Mn i od tego momentu oglądamy wzrosty, które zatrzymały się na linii Tenkan Mn (zielona ciągła linia) i przedłużonej, płaskiej Kijun W1. Rozpatruje dwa scenariusze. W pierwszym, oglądany wzrost, który jest na razie trójką jest falą B większej struktury korekcyjnej i po jego zakończeniu zobaczymy spadki w ramach fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W drugim, wzrost jest początkiem impulsu. Do jego zakończenia brakuje fali 4/5. Para buduje konsolidację tuż pod Tenkan Mn. Wybicie z niej górą pozwoli na budowę fali piątej i zakończenie impulsu. Już teraz można szukać pozycji pod wzrosty na bazie fali piątej. Można do tego wykorzystać re-test linii Tenkan D1. Na wykresie H4 para jest bliska odbicia od chmury wzrostowej co jest sygnałem do wejścia w pozycję. Odległy poziom stop, oraz to że para znajduje się tuż pod zasięgiem wyznaczonym dla fali V troszkę odstrasza, dlatego obecnie postanowiłem obserwować parę i szukać dogodniejszego miejsca do zagrania.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here