Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.USD/CHF

usdchf270819a

Na parze USD/CHF bez większych zmian od ostatniego wpisu. Para po wyrysowaniu impulsu spadkowego, który powstał po odrzuceniu tygodniowej linii KIjun, dotarła do dolnego ograniczenia chmury wzrostowej i dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Powstało odbicie, które traktuję jako korektę wspomnianego impulsu. Fala c korekty, przetestowała od dołu linię Tenkan i mocnym ruchem ją odrzuciła.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

usdchf270819b

Na wykresie dziennym wyraźnie widzimy wspomniany impuls i jego korektę. Zakładam dwa scenariusze. W pierwszym korekta jest zakończona i jest falą c w korekcie nieregularnej. Powstały spadek po odrzuceniu Tenkan W1 jest początkiem nowego impulsu. W tym przypadku warto obserwować niższy TF i szukać sygnału do zajęcia pozycji krótkiej. W drugim scenariuszu zakładam, że wzrosty jakie pojawiły się po odrzuceniu strefy wsparcia są dopiero falą a. Oznacza to, że oglądany spadek jest falą b i para jeszcze raz przetestuje chmurę spadkową. Dopiero jej odrzucenie pozwoli na szukanie pozycji pod spadki. Pozostaje czekać jak para zareaguje na właśnie testowaną Tenkan W1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here