Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/JPY

Para EUR/JPY po dotarciu do strefy oporu, którą wyznacza linia SSB W1 oraz linia KIjun Mn, wyrysowała mocny impuls wzrostowy. Wzrosty jakie oglądaliśmy w zeszłym tygodniu zatrzymały się na Kijun W1. Całkiem możliwe, że oglądamy falę pierwszą fali piątej ruchu jaki powstaje od lipca 2016 roku. Jeżeli tak, to para powinna poradzić sobie z Kijun W1 i ruszyć w kierunku SSA W1. Kolejną przeszkodą dla ceny będzie Tenkan Mn, który znajduje się ok 150 pisów wyżej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że para uporała się z linią Kijin D1 i weszła w chmurę. Ponieważ podstawowym moim scenariuszem jest wzrostowy liczę, że ewentualna korekta impulsu jaka powinna powstać po odrzuceniu testowanej obecnie przeszkody, dotrze w rejony Kijun D1 i SSB D1. Po ich re-teście od góry, będzie można szukać pozycji pod falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here