Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/CAD

Para EUR/CAD kontynuuje wzrosty zapoczątkowane w zeszłym tygodniu odrzuceniem linii Kijun i SSA Mn. Para dotarła do linii Tenkan W1 i próbuje utrzymać się powyżej niej. Tuż nad ceną znajduje się opór wynikający z ostatniego szczytu i linia SSA W1. Jak wspominałem w zeszłym tygodniu wiedzę na tej parze dwa sensowne scenariusze do rozegrania. Pierwszy zakłada, że korekta ostatniej dużej trójki wzrostowej została zakończona i obecny impuls jest początkiem fali C. W drugim, spadki od szczytu tworzą układ 1212, a to oznacza, że ostatnie wzrosty są tylko korektą ostatniej fali spadkowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym powstały impuls dotarł do linii Kijun i walczy o pozostanie ceny ponad linią. Ponieważ wzrost jest piątką, spodziewam się kontynuacji w ramach fali 3C (jeżeli nie jest to piątka z korekty nieregularnej). Ewentualna korekta w kierunku pokonanego ostatnio oporu i jego odrzucenie, będzie okazją do szukania pozycji na wykresie H4.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here