Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/CAD

Na wykresie tygodniowym pary EUR/CAD widzimy, że para narysowała trójkę spadkową, której fala 1C zatrzymała się na linii SSA Mn i Kijun Mn. Nastąpiło odbicie, które można oznaczyć jako potencjalną falę 1A. Fala 1A pokonała tygodniową linię Tenkan i zatrzymała dopiero na SSA W1. Powstał spadkowy Pin Bar i od tego czasu oglądamy korektę, która zatrzymała się na Tenkan W1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym łączonego zigzaga, w którym fala c zatrzymała się na Kijun D1. W zasadzie powstałą korektę można dwojako interpretować. Pierwszy scenariusz to zakończenie korekty, natomiast drugi, to zakończenie dopiero jej fali A. W tym przypadku, oglądany od kilku dni wzrost jest falą c korekty nieregularnej, czyli falą B korekty impulsu i po jej zakończeniu zobaczymy spadek w ramach właściwej fali C. Do momentu zanegowania ostatniego wzrostu, czyli pokonania linii Kijun D1, moim podstawowym scenariuszem jest ten wzrostowy z budową fali 3C.

Na wykresie H4 widzimy, że para wyrysowała wychodząc z chmury, impuls wzrostowy, a następnie trójkę. Jeżeli korekta powstałego impulsu przybierze formę korekty nieregularnej, to para powinna przetestować chmurę. Odbicie od niej da sygnał do zajęcia pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here