Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.CAD/JPY

cadjpy260819

Jeżeli spojrzymy na tygodniowy wykres pary CAD/JPY, zobaczymy spadkową falę A, trójkę jako jej korektę i falę C jako kontynuację. To co oglądamy obecnie, można wpisać w dwa scenariusze. W pierwszym, oglądana trójka spadkowa jest korektą impulsu wzrostowego, który powstał pod koniec zeszłego roku i zapoczątkowany został mocnym Pin Barem. Po zakończeniu korekty (jesteśmy w fali c) zobaczymy kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. W drugim scenariuszu, trójka spadkowa jest układem 1212 i właśnie na taki scenariusz postanowiłem zagrać.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

cadjpy260819b

Na wykresie dziennym pary, widzimy impuls spadkowy, który powstał po odrzuceniu tygodniowej linii Kijun. Para pokonała również linię Tenkan W1 i dotarła do wsparcia. Powstał Inside Bar, z którego para próbowała wybić dołem. Próba zakończyła się powrotem do IB, tym samym powstała formacja fałszywego wybicia. Ponieważ ostatni segment spadku jest trójką, to ewentualny wzrost w kierunku linii Tenkan W1, będzie można uznać za falę c w korekcie nieregularnej. Jeżeli tak się stanie to powstanie fala 2 fali pierwszej fali trzeciej. Na to własnie liczę. Odrzucenie Tenkan W1 w połączeniu z sygnałem na niższym TF pozwoli zagrać pod kontynuację spadków.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here