Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


CAD/JPY

cadjpy251018a

Para CAD/JPY i potencjalna formacja głowy z ramionami na wykresie miesięcznym. Para po wyrysowaniu korekty prostej, która stworzyła lewe ramie i głowę potencjalnej formacji, dotarła do chmury wzrostowej. Para odrzuciła linię SSB i wyrysowała impuls spadkowy, który zatrzymał się na linii Kijun. Od tego momentu oglądamy wzrosty, które mogą być falą korekcyjną powstałego impulsu i prawym ramieniem RGR.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

cadjpy251018b

Na wykresie tygodniowym pary CAD/JPY wyraznie widzimy impuls spadkowy i powstającą korektę (jest to założenie, ponieważ impuls jest po trójce wzrostowej i może być falą c korekty nieregularnej). Para wybiła ponad chmurę i zatrzymała się na linii SSA Mn. Od tego momentu oglądamy spadki, które dotarły do mocnego wsparcia jakie tworzą odpowiednio: płaska linia SSB, Tenkan i KIjun. Ich pokonanie powinno otworzyć drogę do dalszych spadków i realizacji scenariusza spadkowego.

cadjpy251018c

Na wykresie dziennym oglądany spadek, wpisuje się w piątkę, dlatego spodziewam się jego kontynuacji. Na razie oglądamy próbę budowy korekty, która ma szansę dosięgnąć linii Kijun, a to będzie okazja do zagrania pod kolejną falę spadkową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here