Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/JPY

eurjpy250220a

Spadki na parze EUR/JPY jakie oglądaliśmy od początku roku dotarły do tygodniowej linii Kijun. Ruch był trójką. Linia została obroniona mocną świeczką popytową. Powstała piątka impulsowa. Impuls zakończył się na tygodniowej linii Tenkan i linii SSB. Od momentu odrzucenia strefy oporu, oglądamy spadki. Zakładam, że powstała piątka będzie miała swoją kontynuację w postaci fali 3C. Widzę dwa możliwe scenariusze. W pierwszym para już teraz zakończyła korektę impulsu i po odrzuceniu linii Tenkan, ruszy w górę. W drugim, para zakończyła falą a korekty prostej i po dobudowaniu fali b, zobaczymy kontynuację ruchu spadkowego w kierunku tygodniowej linii Kijun. Tam ewentualna fala c powinna się zakończy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurjpy250220b

Na wykresie H4 widzimy, że impuls zakończył się dodatkową falą, która może być falą b korekty nieregularnej. Jeżeli tak to oglądana piątka spadkowa jest jej falą c. Dotarła ona do chmury spadkowej. Widzimy, że para zaczyna odbijać i ma to miejsce na 17 świeczce, więc jest cykliczne. Mamy dwie możliwości. Jak wspomniałem wcześniej, para będzie budowała wzrostową falę b, która powinna dotrzeć w rejony linii Tenkan W1. Po jej odrzuceniu, zobaczymy ruch w kierunku KIjun W1. W drugim scenariuszu, para odrzuci chmurę i rozpocznie wzrosty w ramach fali 3C już z obecnych poziomów. Jeżeli pojawi się świeczka sugerująca odrzucenie SSB, będę szukał pozycji pod zagranie na kontynuację impulsu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here