Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


NZD/JPY

Jeżeli spojrzymy na miesięczny wykres pary NZD/JPY zobaczymy, że korekta spadkowej fali 1A, albo nie została zakończona, albo wzrosty jakie powstały dwa lata temu są falą c korekty nieregularnej. Przy pierwszym założeniu obecnie oglądany spadek, powinien być korektą powstałego impulsu wzrostowego (fali a). Zakończenie fali b powinno doprowadzić do wzrostów na bazie fali 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Schodząc na niższy TF, widzimy, że para rozpoczęła budowę impulsu wzrostowego, który pokonał linią Tenkan W1. Pokonanie tej linii, powinno doprowadzić do wzrostów w kierunku linii Kijun W1. Dopiero tam impuls będzie zakończony.

Widać to wyraznie na wykresie dziennym, gdzie para wybijają ponad chmurę spadkową dopełni układ falowy. W ten sposób powstanie piątka wzrostowa, która będzie można wykorzystać do zagrania pod kolejną falę wzrostową. Fala piąta fali 1A powinna zakończyć się na przedłużeniu płaskiej linii SSB D1, czyli dokładnie na tygodniowej linii Kijun. Korekta w ramach fali 2B może dotrzeć i przetestować Tenkan W1, gdzie znajduje się zniesienie 38.2 fali impulsu. Będzie to bardzo dobra okazja do szukania pozycji pod drugą nogę wzrostową. Po wyrysowaniu fali 1A, będzie można wyznaczyć zasięg dla fali 3C i ustawić w tym miejscu swoje TP.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here