Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/CAD

Para EUR/CAD natrafiła na bardzo mocną strefę oporu, którą tworzą odpowiednio linie SSA Mn, Kijun Mn i przedłużona linia SSB W1. Para mocno odbiła i ruszyła w kierunku Tenkan W1. Rysują się dwa scenariusze. W pierwszym oglądane spadki od szczytu są korektą prostą, która została zakończona, a powstałe odbicie jest falą pierwszą nowego ruchu wzrostowego. W tym przypadku, para powinna pokonać Tenkan W1 oraz SSA W1 i ruszyć w kierunku szczytu. W drugim scenariuszu, oglądana trójka spadkowa jest układem 1212, a powstały impuls wzrostowy falą a. Po korekcie w ramach fali b zobaczymy falę c, która będzie falą 2 układu 1212. W tym przypadku zobaczymy mocne spadki w kierunku płaskiej linii SSB W1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że para dotarła do linii Kijun i nie może się przez nią przebić. Do zakończenia pełnego impulsu wzrostowego brakuje dokończenia dali piątej, czyli kolejnej próby ataku na Kijun. Po zakończeniu impulsu, jego korektę będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod zagranie na falę 3C. Dobrym miejscem do tego będzie górna zielona linia, która jest w miejscu SSB H4. Odbicie od chmury będzie sygnałem pod scenariusz wzrostowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here