Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


NZD/JPY

NZDJPY231018

Bardzo ciekawą sytuację mamy obecnie na parze NZD/JPY. Jest ona dwuznaczna i można ją interpretować dwojako. To co widzimy na wykresie dziennym od ostatniego szczytu, to impuls spadkowy, który zakończony jest trójką. Może to oznaczać, że wzrosty jakie powstały po odrzuceniu wsparcia znajdującego się na ostatnim dołku, są falą c korekty nieregularnej (wzrost jest piątką). Jeżeli tak oto obecne odrzucenie SSB i pokonanie Kijun, połączone w wyjściem z chmury, może oznaczać początek kontynuacji spadków. Jeżeli jednak końcówka impulsu spadkowego, nie jest falą b korekty nieregularnej, to mamy impuls wzrostowy i należy spodziewać się jego kontynuacji. Fala spadkowa z obecnie oglądaną wzrostową, tworzyła się 17 dni co oznacza, że znajdujemy się w ważnym miejscu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

NZDJPY231018b

Na wykresie H4 lepiej widać zaistniałą sytuację. Widzimy ładną piątkę wzrostową, następnie odrzucenie KIjun D1 i powrót do chmury. Jeżeli przyjmiemy scenariusz, że jest to pierwsza fala wzrostowa, to obecny ruch uznamy za jego korektę i będzie można szukać pozycji pod zagranie na falę 3C. Jeżeli jednak parze uda się pokonać linię SSA D1, czyli na dziennym para wyjdzie z chmury, będzie można piątkę uznać za falę c korekty nieregularnej. W tym przypadku będzie można szukać shorta przy re-teście SSA D1 lub znajdującej się tuż obok Tenkan D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here