Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


GBP/CHF

Para GBP/CHF po wybiciu z chmury wzrostowej, kontynuuje budowę fali 3C. Para dotarła do przedłużonej linii Kijun i SSA W1. Linia została pokonana i teraz jest oporem. Jak widać na powyższym screenie para nie zrealizowała jeszcze pełnego zasięgu dla fali N, dlatego liczę na odrzucenie oporu i kontynuację spadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym możemy obie fale rozpisać i wyjdzie nam ładna korekta prosta. Do jej zakończenia brakuje fali piątej w fali C, czyli ruchu w jaki planuje wejść z celem jakim jest zasięg dla fali N. Obecnie para znajduje się w okolicach oporu jakim jest wspomniana wcześniej przedłużona linia KIjun i SSA W1. Jeżeli poziom zostanie odrzucony, będzie można na wykresie H4 szukać pozycji krótkiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here