Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/CAD

Para USD/CAD od dłuższego czasu pozostaje w konsolidacji, która przybrała formą trójkąta. Mamy więc dwie fale impulsu od dołka i konsolidację po drugiej fali, czyli falę P. Kilka dni temu para re-testowała tygodniową linię KIjun (grubsza niebieska linia). Powstał Pin Bar odrzucający linię, który doprowadził do powstania kolejnej fali impulsu. Sam Pin Bar był fala e w trójkącie, a to oznacza, że formacja została zakończona. Po korekcie i ponownym re-teście Kijun W1, oglądamy wzrosty, które doprowadziły do testu górnego ograniczenia formacji. Jeżeli parze uda się pokonać to ograniczenie, to kolejnym celem dla pary powinna być strefa oporu, wyznaczona na ostatnim szczycie i wynikająca z zasięgu trójkąta.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

usdcad230419b

Ponieważ mamy do czynienia z falą P, możemy wyznaczyć sobie zasięgi wynikającej z ostatniej fali impulsu. Obecnie para testuje zasięg NT, a jago pokonanie powinno doprowadzić do ruchu w kierunku zasięgu N i V, które wypadają na wspomnianej wcześniej strefie oporu. Powstały impuls po formacji Pin Bara i re-teście Kijun W1, można było wykorzystać do zajęcia pozycji na jego kontynuację. Potencjalny stosunek RR w tym przypadku wynosi ok 9:1. Kolejnej pozycji będzie można szukać po pokonaniu zasięgu NT, który stanie się wsparciem i jego re-teście.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here