Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


CAD/JPY

cadjpy080519a

Para CAD/JPY realizuje scenariusz spadkowy. Od kilku dni oglądamy drugą falę spadkową, która może być albo falą c albo początkiem fali trzeciej. Fala pierwsza, która powstała po odrzuceniu strefy oporu, pokonała tygodniową płaską linię Tenkan. Kolejne dni to korekta, która odrzuciła linie SSA, Kijun i Tenkan z wykresu dziennego. Ten moment można było wykorzystać do zagrania na kolejną falę spadkową. Na wykresie H4 mieliśmy odbicie od chmury spadkowej. Obecnie para dotarła do bardzo ważnego wsparcia jakim jest tygodniowa linia Kijun, która pokrywa się z zasięgiem wyznaczonym dla fali N.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

cadjpy080519c

Mimo tego, że na wykresie dziennym para zrealizowała zasięg wynikający z fali pierwszej i dotarła do kluczowej strefy wsparcia, patrząc na wykres tygodniowy można już nakreślić kolejny scenariusz wynikający z fali spadkowej jaka budowała się od końca lutego. Jeżeli para upora się z testowanym obecnie wsparciem to kolejnym miejscem, do którego powinna zmierzać, jest zasięg wynikający z fali NT. Miejsce to pokrywa się z bardzo ważną strefą popytową, z którą para może mieć już większy problem, dlatego warto rozważać zamknięcie wcześniej otwartych pozycji własnie w tym miejscu.

cadjpy080519b

Jak widzimy na wykresie H4, para kończy drugą piątkę spadkową, co w połączeniu ze wsparciem jakim jest długa i płaska linia Kijun W1, może wywołać korektę. Najbliższym oporem jest linia Tenkan D1, która zbiega się z pokonanym zasięgiem dla fali NT. To miejsce może byc dobre do szukania pozycji pod scenariusz wyznaczony na wykresie tygodniowym.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here