Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/CADeurcad221018a

Wykres miesięczny pary EUR/CAD pokazuje nam, że para po odrzuceniu strefy oporu, ruszyła w dół tworząc trójkę spadkową. Wykres dotarł do bardzo ważnego wsparcia jakim jest płaska linia Kijun i SSA. Od początku miesiąca oglądamy reakcję na wspomniane poziomy. Tworzy się świeca popytowa, która może być początkiem albo fali pierwszej, albo fali B większej struktury korekcyjnej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurcad221018b

Na wykresie tygodniowym widzimy, że wzrosty dotarły do linii Tenkan i się na niej zatrzymały. Jeżeli linia zostanie trwale odrzucona, należy spodziewać się spadków w ramach fali e w tworzącym się trójkącie zniżkującym. Jeżeli fala e nie będzie załamana, to scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany.

eurcad221018c

Na wykresie dziennym widzimy dwa scenariusze wzrostowe. W pierwszym, układ jaki tworzy się od dołka jest skończoną piątką. Fala piąta dotarła do linii SSB i zawróciła w kierunku Kijun. Jeżeli tak, to należy spodziewać się większej korekty w okolice minimum linii Tenkan i tam szukać pozycji pod kolejną falę wzrostową. W drugim, para zakończyła budowę fali A i B, a wzrosty jakie oglądamy od piątku są początkiem fali C.

eurcad221018d

Na wykresie H4 para dotarła do linii Kijun D1 i SSA H4. Mocniejsze odbicie i świeczka popytowa powinna dać sygnał do zagrania pod kontynuację wzrostów. Zejście poniżej chmury, nie neguje jeszcze scenariusza wzrostowego (korekta całej piątki), ale będzie pierwszym sygnałem ostrzegawczym.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here