Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.GBP/NZD

gbpnzd220819a

Jeżeli spojrzymy na tygodniowy wykres pary GBP/NZD możemy zobaczyć mocny impuls spadkowy, który tworzył się od końca września zeszłego roku. Zakończył się on odrzuceniem płaskiej linii SSB chmury wzrostowej. Ot tego momentu oglądaliśmy jego korektę, która przybrała postać korekty prostej. Korekta dotarła do SSA wspomnianej chmury. Linia została odrzucona a para powróciła do spadków. Powstała piątka spadkowa, którą będzie można wykorzystać do zagrania pod kontynuację spadków. Zakładam, że jest to dopiero pierwsza fala fali 3C. Obecnie oglądamy korektę powstałego impulsu, która powoli dociera do chmury i linii Kijun.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

 gbpnzd220819b

Dokładnie ten moment widzimy na wykresie dziennym. Powstała fala wzrostowa, którą można wpisać w piątkę. Zbliża się ona do wspomnianej linii Kijun W1. Jeżeli linia zostanie trwale pokonana, scenariusz spadkowy przestanie obowiązywać. Liczę jednak na odrzucenie linii i powstanie minimum fali b, czyli korekty impulsu wzrostowego (w przypadku fali c korekty nieregularnej, zobaczymy odrzucenie linii i kontynuację spadków już w ramach fali 3C). Jeżeli parze uda się zejść poniżej linii Tenkan W1, to korektę powstałej fali będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod dalsze spadki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here