Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


NZD/CAD

Para NZD/CAD dotarła do wsparcia w postaci linii SSB na wykresie miesięcznym (zielona linia). Reakcje na poziom oglądamy od wczoraj. Powstałe odbicie może być falą czwartą ostatniej fali spadkowej. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejną próbę pokonania SSB Mn i ruch w kierunku zasięgu dla fali N wynikającego z ostatniego impulsu spadkowego (niebieska linia). Ponieważ podfale i i iii są sobie równe, można liczyć na wydłużenie fali piątej, a co za tym idzie na kontynuację ruchu w kierunku zasięgu dla fali N wynikającego z fali impulsu jaka budowała się od początku czerwca ( pomarańczowa linia). Do realizacji scenariusza potrzebne jest pokonanie wspomnianej SSB Mn.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym pary widzimy, że cena po pokonaniu linii Tenkan dotarła do Kijun. Od wczoraj oglądamy rekcję na ten poziom. Ruch od dołu na ten moment jest trójką co może świadczyć o budującej się korekcie prostej. Jeżeli linia zostanie trwale odrzucona, a para pokona SSB Mn, to przy jej re-teście będzie można próbować rozegrać przedstawiony scenariusz. Mocniejsze wyjście powyżej Kijun D1 zaneguje przynajmniej na jakiś czas wariant spadkowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here