Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/CAD

Para EUR/CAD dotarła do linii SSA Mn, nie realizując nawet minimalnego zasięgu dla ostatniej fali spadkowej. Następnie para pokonała linię Kijun Mn i dotarła do SSA W1. Interesują mnie dwa scenariusze. W pierwszym oglądane wzrosty są korektą drugiej fali spadkowej, czyli falą 1212 i po jej zakończeniu zobaczymy spadki wynikające z zasięgu min fali N pierwszej fali spadkowej. Oznacza to, że cena odrzuci linię SSA W1 lub Tenkan W1, a następnie wybije dołem z chmury wzrostowej. W drugim, korekta ostatniej trójki wzrostowej, która rysowała się od 2017 roku została zakończona, a oglądane wzrosty są początkiem kolejnej fali wzrostowej. W tym przypadku para musi poradzić sobie z linią SSA W1 i Tenkan W1. Jeżeli się to uda, to droga do linii Tenkan W1 zostanie otwarta i będzie można szukać pozycji pod kontynuację wzrostów.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Jak widzimy na wykresie dziennym, para dotarła do linii Kijun. Jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku SSB D1, czyli w okolice wypłaszczonej linii Tenakn W1 i przybliży do realizacji scenariusza drugiego. Odrzucenie linii Kijun D1 i mocny impuls w dół, a następnie re-test Tenkan D1 lub przedłużonej płaskiej Kijun Mn (środkowa zielona linia), pozwoli na realizację scenariusza pierwszego.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here