Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.AUD/NZD

audnzd211119

Na tygodniowym wykresie pary AUD/NZD widzimy kolejne trójki. Ostatnia spadkowa, została zakończona na mocnej strefie wsparcia. Od tego momentu oglądamy wzrosty, które również są trójką. Są to dwie piątki, z których ostatnia, czyli fala c zakończona jest dodatkową falą. Dotarła ona do strefy podażowej i od tego momentu oglądamy spadki, które powoli docierają do tygodniowej linii Kijun. Ponieważ jest ona również piątą, można nakreślić sobie dwa scenariusze. W pierwszym, wzrosty zostały zakończone, a wspomniana piątka jest pierwszą falą w nowym trendzie spadkowym, czyli kontynuacją ostatniej trójki spadkowej. W tym przypadku oczekuje zakończenia fali na Kijun W1 i odbicia w kierunku płaskiej linii SSB chmury spadkowej. W jej okolicach poszukam pozycji pod falę trzecią.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

audnzd211119b

W drugim scenariuszu, co widać ładnie na wykresie dziennym, piątka spadkowa jest falą c korekty nieregularnej. Oznacza to obronę Kijun W1 i ruch w kierunku ostatniego szczytu. Ruch taki powinien odbywać się w ramach fali C. Taki scenariusz również będzie można rozegrać. Będę szukał pozycji długiej, jeżeli po odrzuceniu linii Kijun W1 powstanie impuls wzrostowy. Własnie jego korektę postaram się wykorzystać do zagrania pod kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here