Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.CHF/JPY

chfjpy211019

Para CHF/JPY po dotarciu do strefy wsparcia jaką można wyznaczyć na ostatnim dołku, odbiła tworząc Inside Bara. Jego górne ograniczenie wypadło na tygodniowej linii Kijun. Ostatni tydzień to wybicie górą z IB i ruch w kierunku linii SSA chmury spadkowej i strefy oporu, którą można wyznaczyć na ostatnim szczycie. Cały ruch jest na razie trójką, gdzie fale a i c są sobie równe. Już teraz można ruch oznaczyć jako falę A. Odrzucenie wspomnianych linii i strefy oporu powinno skutkować powstaniem spadkowej fali B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

chfjpy211019b

Na wykresie dziennym widzimy powstałą trójkę wzrostową. Zakładam dwa scenariusze. W pierwszym powstanie fala B. Celem dla takiej fali będzie tygodniowa linia Kijun. Jej odrzucenie powinno dać sygnał na niższym TF do zagrania pod falę C. W drugim, para rozwinie ruch z obecnych poziomów dobudowując falę piątą. W tym przypadku pozostanie obserwacja i czekanie na zakończenie piątki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here