Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.GBP/AUD

gbpaud210819a

Jak widzimy na powyższym screenie, para GBP/AUD od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym. Ruch od szczytu można rozpisać jako trójkę. Po fali trzeciej mamy korektę nieregularną, której fala c dotarła do tygodniowej linii Kijun i która może być falą czwartą całego ruchu spadkowego. Linia została odrzucona mocnym Pin Barem. Para ruszyła w dół pokonując po drodze Tenkan W1. Powstał impuls, który może być początkiem fali piątej. Od tygodnia oglądamy jego korektę, która ponownie przetestowała linię Tenkan W1 i linię SSA chmury spadkowej. Jeżeli dzisiejsza świeczka zamknie się pod Kijun D1, będzie można zaczynać szukać pozycji pod pozycję krótką.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

gbpaud210819b

Na wykresie H4 widzimy, że oglądany ruch boczny jest typowy dla korekty i wbudowuje się w formację trójkąta. Liczę, że para pokona jego dolne ograniczenie, a tym samym zamknie notowania dzienne pod Kijun D1. Para wyjdzie wtedy z chmury spadkowej, a ewentualną korektę i re-test oraz odrzucenie pokonanej Kijun, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod falę piątą.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here