Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.AUD/CAD

audcad210819

Para AUD/CAD od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym. Jeżeli spojrzymy na ruch od szczytu, to można go oznaczyć na dwa sposoby. Jako zakończoną trójkę spadkową lub jako fali 123, gdzie fala trzecia jest w budowie. Ten drugi wariant zaznaczyłem na screenie. Mamy więc falę pierwszą, potem korektę nieregularną w ramach fali drugiej i falę trzecią. Wynika z tego, że obecny ruch korekcyjny, który jest zamknięty w Insida Barze, jest falą czwartą. Bez względy na to czy to fala 4 fali trzeciej czy też fali C, będzie można wykorzystać ją do zagrania pod falę piątą. Obecnie para zbliża się do górnej granicy IB i linii Tenkan W1 i Kijun D1. Odrzucenie linii i pozwoli na szukanie pozycji na niższym TF pod falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

audcad210819b

Jeżeli zejdziemy na wykres H4 to zobaczymy, że powstająca korekta przypominać zaczyna formację trójkąta. Jeżeli faktycznie będzie to trójkąt, to para jest w jego fali e, czyli ostatniej. Liczę na próbę wybicia z niego górą i re-test linii Tenkan W1. Odrzucenie linii i powrót do formacji, pozwoli na szukanie pozycji pod spadki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here