Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


NZD/CHF

 

Para NZD/CHF dotarła do przedłużonej linii SSA z wykresu miesięcznego realizując tym samym zakres wyznaczony dla fali N. Cały układ licząc od szczytu można uznać za zakończoną korektę prostą gdzie fala A i B to trójki, natomiast fala C jest piątką. Trzeba pamiętać, że taki układ może zmienić się w 1212 lub fala piąta może być wydłużona ( pierwsza i trzecia są równe). Jeżeli parze uda się pokonać zieloną linię (SSA Mn) scenariusz zakładający spadki w kierunku zasięgu dla fali V będzie realny, dlatego będzie można szukać pozycji krótkiej przy re-teście linii zgodnie z sygnałem Ichimoku na niższym TF.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

EUR/AUD

Para EUR/AUD utrzymuje się od trzech tygodni na linii Tenkan z wykresu miesięcznego. Powstały ostatnio impuls wzrostowy wpisuje się w formację RGR i może być jej prawym ramieniem. Zakładam dwa scenariusze. W pierwszym, formacja RGR dojdzie do skutku i para upora się z linią Tenkan Mn. W tym przypadku ruch w kierunku minimum SSA W1 będzie możliwy. Pokonanie linii szyi pozwoli na realizację zasięgu wynikającego z pierwszej fali spadkowej. W drugim, para nie pokona Tenkan Mn i ruszy w górę pokonujące Kijun W1 co pozwoli na kontynuację impulsu powstałego od początku czerwca.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here