Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


CHF/JPY

 

Para CHF/JPY po wyrysowaniu mocnego impulsu spadkowego znalazła się pomiędzy dwoma poziomami, które wyznaczają linie Tenkan i Kijun z wykresu miesięcznego. Powstała ostatnio korekta, która zakończyła się prostym abc, dotarła do SSB W1. Poziom został wybroniony i kolejne tygodnie upłynęły na walce z Kijun i Tenkan W1. Jeżeli do końca tygodnia linie zostaną wybronione, moim bazowym scenariuszem będzie budowa fali C lub 3. W tym przypadku ruch w okolice SSB W1 (fala c) lub SSA W1( fala 3) będzie możliwy.

Na wykresie dziennym widzimy, że para wybija z chmury wzrostowej i jeżeli znajdzie się powyżej linii Kijun D1, będzie można przy jej re-teście szukać pozycji długiej z celem minimum jakim jest przedłużona płaska linia Kijun W1. W optymalnych warunkach, celem dla takiego ruchu powinien być poziom wyznaczony dla fali N.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/CHF

Para USD/CHF po zakończeniu impulsu wzrostowego, zbudowała jeszcze trójkę w górę, która może być falą B korekty nieregularnej. Oglądane od kilku tygodni spadki mogą być początkiem piątki spadkowej, która w tym dopełni falę C. Od początku tygodnia oglądamy spadki, które pokonały linię Tenkan W1, a dzisiaj mogą uporać się z przedłużoną linią SSB W1. Jeżeli do tego dojdzie, będzie można szukać pozycji pod kontynuację spadków.

Na wykresie dziennym widzimy, że para po re-teście pokonanej wcześniej linii Kijun D1 utworzyła formację RGR, a oglądane wybicie z chmury jest równoważne z pokonaniem linii SSB W1, która w tym przypadku jest linią szyi. Jeżeli wybicie nie zostanie zanegowane, re-test linii będzie okazją do szukania pozycji pod zagranie na falę c korekty nieregularnej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here