Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


GBP/CAD

gbpcad301018

Para GBP/CAD od prawie dwóch lat pozostaje w trendzie bocznym, który może być korektą spadków jakie budowały się przez cały 2016 rok. Mamy trójkę korekcyjną, która może być zakończoną korektą prostą, lub być dalą A większej struktury korekcyjnej. Od ostatniego szczytu mamy również trójkę spadkową, która może być falą B lub początkiem impulsu spadkowego. Patrząc od dołu, fala korekty mamy wyrazne abc w górę, w którym fala c dotarła do linii SSB W1 i ją odrzuciła. Efektem czego są ostatnie spadki. Pomysł jest taki, żeby potraktować cały ten układ za początek piątki, a spadki które powstały po odrzuceniu SSB W1, za początek wydłużonej fali piątej (fala 1 i 3 są podobnej długości).

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

gbpcad301018b

Schodząc na wykres dzienny pary, widzimy bardzo ładną piątkę spadkową. Scenariusz zakłada jej wykorzystanie pod zagranie na falę piątą. Liczę na korektę w kierunku płaskiej i wydłużonej linii Kijun D1, która znajduje się w okolicach chmury i jej odrzucenie. W ten sposób powinna powstać fala druga i dać okazję do zagrania pod falę trzecią fali piątej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here