“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny.
GBP/CAD
Para GBP/CAD od prawie dwóch lat pozostaje w trendzie bocznym, który może być korektą spadków jakie budowały się przez cały 2016 rok. Mamy trójkę korekcyjną, która może być zakończoną korektą prostą, lub być dalą A większej struktury korekcyjnej. Od ostatniego szczytu mamy również trójkę spadkową, która może być falą B lub początkiem impulsu spadkowego. Patrząc od dołu, fala korekty mamy wyrazne abc w górę, w którym fala c dotarła do linii SSB W1 i ją odrzuciła. Efektem czego są ostatnie spadki. Pomysł jest taki, żeby potraktować cały ten układ za początek piątki, a spadki które powstały po odrzuceniu SSB W1, za początek wydłużonej fali piątej (fala 1 i 3 są podobnej długości).
Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.
Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!
Schodząc na wykres dzienny pary, widzimy bardzo ładną piątkę spadkową. Scenariusz zakłada jej wykorzystanie pod zagranie na falę piątą. Liczę na korektę w kierunku płaskiej i wydłużonej linii Kijun D1, która znajduje się w okolicach chmury i jej odrzucenie. W ten sposób powinna powstać fala druga i dać okazję do zagrania pod falę trzecią fali piątej.
Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.