Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/CAD

eurcad200819a

Wracamy do pary EUR/CAD. Para po pokonaniu linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, dotarła do strefy wsparcia jaką można wyznaczyć na linii SSA chmury wzrostowej z wykresu miesięcznego. Postał impuls wzrostowy, który przetestował od dołu pokonaną linię i zatrzymał się na tygodniowych liniach Tenkan i Kijun. Poziomy zostały odrzucone i od tego momentu oglądamy spadki, które zamknięte zostały w Inside Barze. W dalszym ciągu liczę na kontynuację ruchu w górę w ramach minimum fali c w fali B ostatniej trójki spadkowej. Scenariusz bardziej optymistyczny, zakłada zakończenie korekty prostej (łączony zigzag) impulsu wzrostowego jaki budował się od marca 2017 roku i ruch w górę w ramach fali trzeciej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurcad200819b

Na wykresie dziennym widzimy korektę prostą impulsu wzrostowego, która testuje obecnie płaską linią Kijun D1. Żeby scenariusz wzrostowy miał sens, to para musi uporać się z nią, a następnie z tygodniową linią Tenkan. Jeżeli tak się stanie to droga do linii Kijun W1 i linii SSB chmury spadkowej zostanie otwarta. Jeżeli linia KIjun D1 zostanie pokonana, to jej re-test od góry w połączeniu z sygnałem na niższym TF pozwoli myśleć o otwarciu pozycji pod minimum wzrostową falę c.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here