Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/JPY

Wracamy do EUR/JPY, gdzie para po wyrysowaniu impulsu wzrostowego, czyli fali 1A i korekty w ramach fali 2B, dotarła do ważnej strefy oporu jaką jest miesięczna linia Tenkan. Jej pokonanie będzie równoznaczne z realizacją tworzącej się formacji głowy z ramionami. Pierwszym celem dla ceny, powinna być linia SSA W1, gdzie znajduje się zasięg wyznaczony dla fali N.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym pary, widzimy powstałą falę 1A i jej korektę, która zakończyła się mocnym odbiciem od linii Kijun D1 i SSB D1. Powstała fala jest piątką, dlatego jak to zaznaczyłem powyżej, powinna być ona pierwszą falą fali 3C. Spodziewam się korekty w rejony przedłużonej linii SSA D1 i kontynuację wzrostów na bazie fali 33.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here