Naga Markets



“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.



USD/CHF

usdchf190819a

Jeżeli spojrzymy na tygodniowy wykres pary USD/CHF to możemy sobie rozpisać dwa scenariusze wzrostowe i jeden spadkowy. Pierwszy scenariusz wzrostowy zakłada, że obecny spadek jest falą C w korekcie nieregularnej, czyli jest korektą fali wzrostowej, która wyrysowała się na początki 2018. Oznacza to, że po jego zakończeniu zobaczymy wzrosty w ramach fali 3C. Drugi, wzrostowy zakłada, że oglądany spadek od ostatniego szczytu jest falą B w korekcie trójki wzrostowej. Tutaj również para ruszy w górę budując falę C. Ten który najbardziej mnie obecnie interesuje to ten trzeci czyli spadkowy. Para od szczytu wyrysowała spadkową, którą można oznaczyć jako ia. Po jej zakończeniu postała korekta, która dotarła do linii Kijun D1. Linia została odrzucona, co doprowadziło do spadków i budowy kolejnej fali spadkowej. Fala ta, zakończyła się na linii SSB chmury wzrostowej. Od tego momentu oglądamy jej korektę.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

usdchf190819b

Na wykresie dziennym pary, widzimy, że odbicie jakie oglądamy od kilku dni dotarło do strefy oporu i linii Kijun D1 oraz Tenkan W1. Ponieważ zakładam kontynuację spadków, odrzucenie linii będzie dobrą okazją do szukania pozycji pod spadki. Na wykresie H4 para znajduje się w chmurze spadkowej i powoli kończy falę c w korekcie prostej, lub falę trzecią piątki wzrostowej, która może być falą c w korekcie nieregularnej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here