Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/AUD

euraud190819

Para EUR/AUD po wyrysowaniu kolejnego impulsu wzrostowego, który pojawił się po odrzuceniu tygodniowych linii Kijun i Tenkan, dotarła do strefy oporu i linii poprowadzonej po szczytach. Poziom został odrzucony Pin Barem i od tego momentu oglądamy spadki. W ostatnim wpisie odnośnie tej pary wspominałem (byliśmy wtedy w okolicach dziennej linii Tenkan), że czekam na jeszcze jedną nogę spadkową i ruch w kierunku tygodniowej linii Tenkan. Tak też się stało i para dokończyła budowę fali c w korekcie prostej. Poziom linii Tenkan W1 to również poziom wsparcia wyznaczony na wykresie tygodniowym. Teraz możemy mieć do czynienia z dwoma scenariuszami (zakładam kontynuację impulsu wzrostowego). W pierwszym para już z tych poziomów ruszy w kierunku szczytu budując falę trzecią. W drugim powstanie odbicie, które będzie falą b w większej strukturze korekcyjnej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

euraud190819b

Na wykresie H4 widzimy wyraźnie, że para dotarła do linii Tenkan W1, która zbiega się z dzienną KIjun. Widzimy również korektę prostą. Jeżeli nastąpi mocne odbicie od testowanych poziomów, a tara wyjdzie górą z chmury wzrostowej, będzie można rozważać zagranie pod kontynuację wzrostów. Jeżeli jednak para odrzuci linię SSA to prawdopodobnie zakończy budowę fali b w większej strukturze korekcyjnej i para jeszcze raz przetestuje obecne poziomy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here