Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/JPY

Para USD/JPY wróciła znowu pod linię Tenkan, która niestety jest płaska. Linia Kijun powoli zbliża się do ceny i linii Tenkan, co w połączeniu z coraz grubszą chmurą może sugerować dłuższy ruch boczny i ruch w kierunku Senkou Span A. Linia Chikou również powoli zbliża się do ceny i może za moment potwierdzić konsolidację. Niemniej jednak, jeżeli cena przetestuje Tenkan od dołu, która stała się oporem i pojawi się mocna reakcja, będzie można szukać pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

CAD/CHF

Bardziej przejrzystą sytuację mamy na parze CAD/CHF. Para po teście i odrzuceniu linii Kijun znalazła się pod Tenkan potwierdzając tym samym chęć kontynuacji trendu. Również tutaj linie Tenkan i Kijun zbliżyły się do siebie i poruszają się obecnie płasko. Przewagą tej pary nad USD/JPY jest ostatnia fala spadkowa, która jest piątką i można się spodziewać jej kontynuacji (oczywiście jeżeli nie jest falą końcową). Jeżeli tak, to re-test okolic linii Tenkan i Kijun będzie okazją do zagrania na krótko z celem w postaci fali trzeciej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here