Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/JPY

eurjpy181119

Para EUR/JPY dotarła pod koniec sierpnia do bardzo ważnej strefy wsparcia. Wsparcie zostało wybronione, a para wyrysowała trójkę wzrostową, której fala C dotarła do płaskiej linii Kijun W1. Para znalazła się nad linią i rozpoczęła spadki. Obecnie oglądamy re-test linii od góry. Ponieważ cała sekwencja spadkowa licząc od szczytu ze stycznia 2018 (wykres tygodniowy), jest pięciofalowa, zakładam możliwość większego odreagowania i kontynuacji wzrostów. Mamy trójkę wzrostową, którą można rozpisać jako zakończoną korektę prostą. Można też oznaczyć ją jako falę w układzie 1212. W pierwszym przypadku para będzie kontynuowała spadki w ramach nowej fali w trendzie spadkowym, lub w ramach fali B większej struktury korekcyjnej. W drugim przypadku, oglądane spadki są korektą fali pierwszej fali trzeciej. Oznacza to bardzo mocne wzrosty w ramach właściwej fali trzeciej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurjpy181119b

Na wykresie H4 pary, widzimy, że para zbudowała piątkę wzrostową. Własnie to mam zamiar wykorzystać i zagrać pod przynajmniej drugą nogę. Ponieważ para dotarła do chmury spadkowej, spodziewam się korekty, która powinna odbywać się w ramach fali 2b. Celem dla niej będzie linia Kijun W1. Jej re-test powinien dać sygnał do zagrania pod wzrosty. Na wykresie H1 będzie to odbicie od chmury wzrostowej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here