Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


CAD/JPY

Para CAD/JPY wyrysowała piąć fal w dół licząc od szczytu. Jeżeli nie jest to piątka od fali C, to obecne wzrosty powinny być jej korektą. Wzrosty zatrzymały się pomiędzy zniesieniem 38.2 a 50 procent fali spadkowej i jest szansa na ich kontynuację w kierunku okrągłego 50 procent. Jak widzimy na powyższym screenie, od wczoraj trwają spadki, które dotarły do linii Tenkan.

Na wykresie H4 powstała korekta prosta (na chwilę obecną), która testuje wspomnianą Tenkan z dziennego wykresu i linię Senkou Span A. Jeżeli linie zostaną odrzucone, będzie można zagrać longa pod falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

NZD/CHF

Na wykresie dziennym pary NZD/CHF ostatnia fala wzrostowa jest impulsem i może być falą trzecią fali trzeciej licząc od dołka. Jeżeli tak, to do zakończenia całej sekwencji wzrostowej np korekty prostej (jesteśmy w fali C) ostatniej dużej fali spadkowej, brakuje podfal. Obecna korekta może być falą czwartą.

Para dotarła do linii Tenkan z wykresu dziennego i ją odrzuciła. Wzrost jaki powstał jest trójką i jeżeli ma to być fala impulsu, to powinniśmy zobaczyć jeszcze jedną falkę wzrostową. Jej ewentualna korekta może być okazją do zagrania longa pod falę piątą. Obecnie wszystkie linie Ichimoku wskazują na ruch boczny. Tenkan i Kijun rosną, ale są ustawione w odwrotnej kolejności. Linia Chikou zbliżyła się maksymalnie do ceny co wskazuje na słabnący trend i ruch boczny. Czekam na jeden z dwóch scenariuszy. Pierwszy to wspomniane dokończenie piątki w górę, jej korektę i sygnał Ichimoku. Drugi, to budowę większej struktury korekcyjnej np trójkąta i test Senkou Span A lub wybicie z chmury.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here