Naga Markets webinar


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/CAD

Na wykresie pary EUR/CAD widzimy mocny impuls w górę, który wybił się ze wzrostowej chmury. Linie Kijun i Tenkan przecięły się i liczę na kontynuację w ramach fali 3C. Czekam na korektę w okolice zniesienia 50 procent fali impulsu, czyli w okolice linii Senkou Span A.

Na wykresie H4 lepiej widać impuls. Jeżeli wykres pokona linię Kijun, korekta do wspomnianej chmury będzie bardzo możliwa i tam będę szukał wejścia pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

EUR/GBP

W dalszym ciągu czekam na wyjaśnienie sprawy w parą EUR/GBP. W ostatniej analizie wspominałem o fali C korekty nieregularnej, ale wygląda na to, że taki scenariusz nie będzie realizowany. W dalszym ciągu para nie może poradzić sobie od góry z linią Senkou Span A a od dołu z linią Kijun. Jeżeli obecne spadki, które coraz bardziej przypominają formację trójkąta są falą C, to para powinna znajdować się w jego fali e. Jeżeli tak to czekam na impuls wzrostowy. Jeżeli jednak jest to zapowiedz prawdziwej fali 3C to linia Kijun będzie niebawem pokonana i będzie można szukać shorta przy jej re-teście.


NZD/JPY

Na koniec pozycje. Ostatnie, które opisałem musiałem zamknąć przez wyjazd. W sumie dały zysk 4R. Przy okazji popełniłem błąd na parze GBP/USD i zapomniałem ustawić TP do którego oczywiście para doszła wczoraj i zawróciła. Obecna pozycja na NZD/JPY to wynik wyjścia wykresu ponad linię Tenkan i jej re-test od góry.

Na wykresie H4 widzimy, że para wybiła się ze wzrostowej chmury. Linie Kijun i Tenkan stworzyły słoty krzyż, a linia Chikou znalazła się nad ceną. Wejście spóznione celowo, ponieważ przy wybiciu z chmury stop miałbym pod chmurą, natomiast przy krzyżu mam go pod linią Kijun co zapewnia lepszy potencjalny RR.


Blizniaczą sytuację mieliśmy na parze NZD/JPY i tutaj również po re-teście linii Tenkan znalazłem wejście.

Powstał sygnał trzech linii co pozwoliło wejść w longa. Na koniec pozycje jakie otworzyłem przy użyciu Ichimoku. Dwie ostatnie nie są z tego systemu, no ale już tam są i nic z tym nie zrobię. W sumie nie zrealizowałem do tej pory żadnego TP, zrobiłem też kilka błędów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscuCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here