Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


CAD/CHF

CADCHE171018a

Para CAD/CHF od prawie dwóch lat porusza się w trendzie bocznym, budując konsolidację po mocnej fali spadkowej. Konsolidacja zamknięta została w kanale wzrostowym i obecnie powinniśmy mieć za sobą trzy podfale tworzące falę A w łączonym zigzagu, oraz falę która jest falą c w korekcie nieregularnej. Od marca do maja powstała piątka wzrostowa, która może być początkiem fali C. Po jej zakończeniu widzimy trójkę spadkową jako jej korektę i od kilku tygodni kolejny impuls wzrostowy. Zakładam, że jest to fala pierwsza fali C. Już patrząc tylko na wykres Ichimoku widzimy, że para wyszła górą powyżej linie Kijun W1 i dwa razy ją testowała.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

CADCHF171018b

Na wykresie dziennym pary, wspomniany test wypadł w okolicach linii Kijun D1. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy wzrosty, które pokonały wczoraj linię Tenkan D1. Zakładam w moim scenariuszu, że może to być początek fali piątej, tworzącego się od dołka impulsu. Po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć korektę w ramach fali 2B i kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. Dołek hipotetycznej fali iv przypada na 26 dzień cyklu, a fala piąta powinna zakończyć się w okolicach 33 dnia. Jak już cały impuls dobiegnie końca będzie można na podstawie piątki wzrostowej i korekty wyznaczyć zasięg dla kolejnej fali.

Na wykresie H4 widzimy, że para odbiła od linii SSB i próbuje przełamać SSA. Na chwilę obecną para skończyła budować trójkę wzrostową. Jeżeli nie jest to tylko korekta abc ostatniej fali spadkowej, to można spodziewać się dokończenia piątki. Jeżeli nie będzie to fala piąta załamana, to jej korektę będzie można wykorzystać pod kontynuację wzrostów. Para w takim przypadku powinna przetestować linię SSB chmury spadkowej i ją odrzucić (zagranie krótkoterminowe).

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here