Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/NZD

eurnzd170919a

Wracamy do pary EUR/NZD. W ostatnim wpisie dotyczącym tej pary, wspomniałem, że para kończy piątkę wzrostową i można spodziewać się korekty. Tak też się stało, ale o tym za chwile. Jeżeli popatrzymy na wykres tygodniowy pary, to możemy wyznaczyć sobie dwa scenariusze. W pierwszym oglądany wzrost od dołka, który jest trójką jest korektą impulsu spadkowego jaki wyrysował się w październiku zeszłego roku. W drugim, mamy układ 1212, a ostatnia fala wzrostowa nie jest falą c korekty a falą pierwszą fali trzeciej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurnzd170919b

Oba scenariusze były równie prawdopodobne i dlatego warto było przyglądać się zakładanej korekcie. Po zakończeniu fali piątej i odrzuceniu strefy oporu, para ruszyła w dół budując korektę prostą. Spadki dotarły do tygodniowej linii Tenkan w 17 dniu cyklu. Para mocno odbiła od niej tworząc Pin Bar. Ma on swoją kontynuację w postaci ruchu, który pokonał dzienną linię Kijun. Ruch ten może być początkiem fali trzeciej w układzie 1212 i warto poszukać pozycji pod takie zagranie. Ewentualną korektę i re-test Kijun D1 będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here