Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


AUD/NZDAUDNZD161018a

Jeżeli spojrzymy na miesięczny wykres pary AUD/NZD bez trudu zobaczymy piątkę spadkową, która zakończyła się w 2015 roku. To co oglądamy od tamtego czasu, powoli przybiera formę trójkąta, który może być falą 2B. Po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć spadki w ramach fali 3C lub budowę fali B fali 2B wyższego rzędu. Trójkąt powoli wypełnia się i można oczekiwać wybicia.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

AUDNZD161018b

Jeżeli zejdziemy na wykres tygodniowy, zobaczymy piątkę spadkową oraz budującą się od dołka trójkę wzrostową, która może być falą 2B. Zakładam kontynuację spadków w ramach fali 3C lub zakończenie korekty prostej i wzrostów w ramach właściwej fali C, która będzie falą e we wspomnianym trójkącie.

To co najbardziej mnie interesuje to wykres dzienny pary. Powstała na nim formacja głowy z ramionami. Od szczytu mamy kolejną piątkę, potem formę trójkąta jako korektę, która zatrzymała się na linii SSA D1. Od wczoraj para ruszyła w dół, pokonując linię kijun D1 oraz linię szyi wspomnianej formacji. Nie zaznaczyłem tego na wykresie, ale cały ruch od szczytu na wykresie W1 trwał 9 tygodni, co wpisuje się w cykle. Celem dla ewentualnych spadków powinien być min zakres wyznaczony dla fali N. Pełny zakres dla formacji RGR wypada w okolicach zasięgu wyznaczonego dla fali E. Ja już mam pozycję na tej parze, ale jeżeli powstanie korekta w kierunku pokonanej linii szyi, będzie można szukać ponownie wejścia. Mocny powrót powyżej linii szyi zaneguje scenariusz spadkowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here