Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/CAD

Para USD/CAD od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym. Patrząc na wykres dziennym widzimy, że para pokonała linie Senko Span A i obecnie oglądamy jej re-test od dołu. Z falowego punktu widzenia ostatnia fala spadkowa składa się z trzech podfal i obecna konsolidacja pod chmurą może myć jej falą czwartą.

Na wykresie H4 para dotarła do linii Kijun i ją odrzuciła po czym znalazła się pod linią Tenkan i dała sygnał trzech linii. Korekta wygląda jak do tej pory na korektą prostą i można zagrać pod falę piątą fali trzeciej. Stop umieszczam nad linią Kijun i szczytem fali c. Wynosi on ok 50 pipsów co przy długości fali pierwszej daje stosunek RR 4:1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

AUD/CAD

Para AUD/CAD jest w mocnym trendzie spadkowym, który wyhamował i powstała korekta. Linia Chikou zbliżyła się do linii ceny co świadczy o spowolnieniu trendu. Korekta dotarła do linii Tenkan z wykresu dziennego i linii Senkou Span A. Obie te linie zostały odrzucone, ale nie pojawił się żaden sygnał do zajęcia pozycji. Ponieważ korekta przybrała formę piątki i jeżeli nie jest to piątka od fali c korekty nieregularnej to powinna mieć swoją kontynuację. Na to właśnie liczę. Jeżeli powstanie fala C korekty i cena ponownie odrzuci Tenkan z wykresu dziennego powinna pojawić się okazja do zagrania shorta.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here