CMC Markets

“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/CAD

Para USD/CAD od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym. Patrząc na wykres dziennym widzimy, że para pokonała linie Senko Span A i obecnie oglądamy jej re-test od dołu. Z falowego punktu widzenia ostatnia fala spadkowa składa się z trzech podfal i obecna konsolidacja pod chmurą może myć jej falą czwartą.

Na wykresie H4 para dotarła do linii Kijun i ją odrzuciła po czym znalazła się pod linią Tenkan i dała sygnał trzech linii. Korekta wygląda jak do tej pory na korektą prostą i można zagrać pod falę piątą fali trzeciej. Stop umieszczam nad linią Kijun i szczytem fali c. Wynosi on ok 50 pipsów co przy długości fali pierwszej daje stosunek RR 4:1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

AUD/CAD

Para AUD/CAD jest w mocnym trendzie spadkowym, który wyhamował i powstała korekta. Linia Chikou zbliżyła się do linii ceny co świadczy o spowolnieniu trendu. Korekta dotarła do linii Tenkan z wykresu dziennego i linii Senkou Span A. Obie te linie zostały odrzucone, ale nie pojawił się żaden sygnał do zajęcia pozycji. Ponieważ korekta przybrała formę piątki i jeżeli nie jest to piątka od fali c korekty nieregularnej to powinna mieć swoją kontynuację. Na to właśnie liczę. Jeżeli powstanie fala C korekty i cena ponownie odrzuci Tenkan z wykresu dziennego powinna pojawić się okazja do zagrania shorta.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy inflacja CPI Eurozony wzrośnie w marcu?
Następny artykułEthereum testuje ważny opór
piotrmleczko_bio
Piotr Mleczko jest traderem od 2000 roku. Pierwsze 6 lat spędził przy kontraktach terminowych. Stworzył system dający średnio 25% zysku rocznie przy małym ryzyku. Od 2006 roku jest na rynku Forex, gdzie grał na linie trendu oraz wybicia, jednak większość czasu spędził nad teorią fal Elliotta. Swój trading pokazywał przez 3 lata w dzienniku na forum Nawigatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here