Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


GBP/CAD

gbpcad150119a

Jeżeli spojrzymy na parę GBP/CAD w ujęciu miesięcznym, zobaczymy mocny impuls spadkowy, który bez względu na oznaczenie pięciu fal (ja zaznaczyłem falę czwartą jako korektę nieregularną, ale równie dobrze impuls mógł zakończyć się na fali b, a oglądany potem wzrosty były korektą prostą) powinien mieć swoja kontynuację w ramach fali 3C. Korekta jaką oglądaliśmy w latach 2016-17 dotarła do płaskiej SSB. Linia została odrzucona łączonym Pin Barem i para wyrysowała kolejną falę spadkową. Interpretacja tego spadku może być dwojaka. Po pierwsze, można spadek ten traktować jako pierwszą falę spadkowej fali 3C, a odrzucenie płaskiej linii Tenkan jako falę drugą. Po drugie, jako falę B korekty impulsu powstałego od szczytu.

gbpcad150119b

Na wykresie tygodniowym widzimy, że to co ma być falą pierwszą fali 3C jest trójką spadkową. Może to oznaczać albo budowę układu 1212, albo jak wspomniałem powyżej budowę fali B korekty prostej wyższego rzędu. Dwa tygodnie temu para dotarła do linii SSA i od niej odbiła. Powstała mocna świeczka podażowa, która pokonała linię Kijun budując falę impulsu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

gbpcad150119c

Na wykresie dziennym widzimy, że korekta powstałego impulsu dotarła do linii Kijun i ją odrzuciła. Cały ruch wpisuje się w cykle, a na wykresie H4 powstaje kolejna fala impulsu, która dała sygnał do zagrania wychodząc z chmury. Cała analiza aktualna będzie zapewne do godziny 20….

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here