Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


EUR/USD

Na parze EUR/USD widzimy impuls wzrostowy, czyli falę 1A. Ostatnio oglądana korekta, dotarła do linii Kijun D1 i ją odrzuciła. W ten sposób przybrała ona formę korekty prostej. Od tego momentu oglądamy próbę kontynuacji wzrostów w ramach fali 3C. Powstała korekta utworzyła prawe ramię potencjalnej formacji głowy z ramionami. Obecnie para po wybiciu górą z chmury spadkowej, dotarła do linii szyi. Jej pokonanie powinno doprowadzić do realizacji nakreślonego wcześniej scenariusza wzrostowego.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Jeżeli spojrzymy na wykres tygodniowy, możemy określić potencjalny zakres dla wzrostów. Zasięg dla powstałej fali N, będzie zbiegał się z okolicami linii Kijun W1 i jeżeli scenariusz będzie realizowany, to para powinna właśnie w te okolice zmierzać. Impuls i korekta tworzyły się 17 dni, dlatego cel powinien być osiągnięty na początku pazdziernika.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here