Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.EUR/CAD

eurcad140819a

Niedawno opisywałem parę EUR/CAD i sugerowałem możliwość kontynuacji wzrostów. Para po utworzeniu impulsu wzrostowego, który można oznaczyć jako falę 1A, dotarła do ważnej strefy oporu. Strefę wyznaczają tygodniowe linie Kijun i Tenkan. Para odrzuciła KIjun W1 mocnym Pin Barem i od tego momentu oglądamy spadki. Jak pisałem o tej parze to byliśmy w pierwszej nodze korekty impulsu. Ponieważ była ona piątką to założyłem, że jeżeli nie jest to fala c w korekcie nieregularnej, to powinna ona mieć swoją kontynuację. Tak też się stało i para po ponownym odrzuceniu Kijun W1 wyrysowała spadkową falę c. Fala ta zatrzymała się na dziennej linii KIjun i idealnie zniosła 61.8 procent fali 1A. Dzisiaj widzimy mocne odbicie od linii i próbę ataku na Tenkan W1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurcad140819b

Jeżeli zostanie ona pokonana, to będziemy mieli duże prawdopodobieństwo na realizacje scenariusza wzrostowego i budowę fali 3C. Co prawda na drodze stanie jeszcze płaska i długa linia KIjun W1, ale w zakładanym scenariuszu ruch będzie odbywał się na bazie fali trzeciej, a to oznacza, że para powinna sobie z nią bez problemu poradzić. Na wykresie H4 para znajduje się w chmurze wzrostowej. Wybicie z niej powinna dać sygnał do zagrania na wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here