TMS


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/JPY

Jak możemy zobaczyć na wykresie tygodniowym, para USD/JPY przez 3 tygodnie nie mogła poradzić sobie z linia Kijun i Senkou Span B chmury wzrostowej. W tym tygodniu ufało się wyjść parze ponad Kijun, która jest obecnie testowana od góry.

Na wykresie H4 para wyrysowała impuls wzrostowy czyli falę x, a następnie przetestowała od góry linię Tenkan z wykresu dziennego. Dzisiaj pojawił się sygnał do otwarcia pozycji, którym jest wybicie z chmury. Sygnał należy do tych słabych, ale pasuje pod scenariusz dlatego uznałem, że warto otworzyć pozycję. To co mi się w nim najbardziej nie podoba, to to, że spadek od szczytu jest piątką po zakończeniu której pojawiła się kontynuacja w postaci trójki. Dlatego całkiem możliwe, że mamy do czynienia z korekta nieregularną, a obecny wzrost jest jej falą C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

USD/CAD

Bardzo  ciekawą sytuację mamy na parze USD/CAD. Para wyrysowała impuls wzrostowy, który nie dał rady pokonać linii Senkou Span A i po odrzuceniu linii wrócił do płaskiej Kijun z wykresu dziennego. Cały ruch w górę wygląda na impuls i korektę nieregularną. W takim scenariuszu, obecny spadek jest falą C i po jej zakończeniu, czyli odrzuceniu linii Kijun będzie można szukać pozycji pod zagranie na falę 3C.


NZD/USD

Kolejna parą, na którą z wróciłem dzisiaj uwagę jest NZD/USD. Para jest w wyraznym trendzie spadkowym. Po płaskiej korekcie, która miała miejsce w zeszłym tygodniu, powstał kolejny impuls spadkowy (fala x). Po jego zakończeniu pojawiła się korekta wzrostowa, która dotarła do strefy oporu oraz linii Tenkan z wykresu dziennego. Poziom został odrzucony i pojawił się sygnał w postaci trzech linii. Do zakończenia pełnej sekwencji spadkowej brakuje jednej fali, dlatego liczę na pokonanie dołka.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here