Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


USD/CAD

Wracamy do pary USD/CAD, na której może realizować się scenariusz spadkowy. Jak widzimy na wykresie tygodniowym, para odrzuciła linię SSA Mn i ruszyła w kierunku Tenkan W1. Linia została pokonana i obecnie para znajduje się w okolicy linii Kijun W1. Jej pokonanie powinno doprowadzić do spadków w kierunku SSA W1, gdzie znajduje się zasięg dla fali N.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Całą sytuację lepiej widać na wykresie dziennym. Para zbudowała wzrostową falę B, która jest falą c w korekcie nieregularnej. Następnie cena pokonała wsparcie wyznaczone na podstawie ostatniego szczytu oraz linię trendu, która jest dolnym ograniczeniem kanału/trójkąta wzrostowego. W ten sposób powstała pierwsza fala spadkowa. Jeżeli scenariusz z budową fali C większej struktury korekcyjnej będzie kontynuowany, to re-test pokonanej linii trendu lub linii Kijun D1 będzie okazją do szukania pozycji pod zagranie na spadki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here