Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action, fale Elliott oraz Ichimoku. Czas na naukę czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować i połączyć z falami i PA wskaznik Ichimoku. Jedna cecha wskaznika bardzo mi się spodobała. Każda linia działa tutaj jak wsparcie/opór i to własnie mam zamiar wykorzystać w grze. Szukać będę testów linii na wykresie dziennym, a następnie samych wejść na wykresie H4. Będzie to nauka, dlatego za wszelakie sugestie, komentarze będę wdzięczny. 


CAD/JPY

Wygląda na to, że nici wyszły z ostatniego mojego scenariusza jaki opisałem na tej parze. Scenariusz zakładał kontynuację impulsu spadkowego, jaki powstał po odrzuceniu linii SSB W1. Warunkiem koniecznym to jego realizacji było pokonanie linii Kijun W1. Para jednak mocno od niej odbiła i obecnie ponownie testuje SSB W1. Jeżeli para poradzi sobie wreszcie z tym poziomem, będzie można zakładać kontynuację wzrostów w ramach fali 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Na wykresie dziennym widzimy, że para zbliżyła się do wspomnianej przeszkody (zielona linia). Do momentu jej pokonania, wariant spadkowy nie zostanie zanegowany. Ruch jaki oglądamy od dołka jest piątką i może być falą c w korekcie nieregularnej. W ten sposób może budować się prawe ramię formacji głowy z ramionami. Zakładam oba scenariusze z tym, że ten wzrostowy jest podstawowym. Będę starał się szukać pozycji po pokonaniu oporu i jego re-teście, lub po większej korekcie w kierunku linii Kijun D1 i chmury wzrostowej. Zejście poniżej Kijun uruchomi scenariusz spadkowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here